• Anglický jazyk

Portugalsko-slovenský a slovensko-portugalský slovník

Autor: LINGEA

Náš úplne nový slovník je určený všetkým záujemcom o portugalčinu, začiatočníkom i pokročilým. Zahŕňa najaktuálnejšiu slovnú zásobu, s ktorou sa môžete... Viac o knihe

1 kus skladom v predajni Posielame obratom

21.17 €

bežná cena: 24.90 €

O knihe

Náš úplne nový slovník je určený všetkým záujemcom o portugalčinu, začiatočníkom i pokročilým. Zahŕňa najaktuálnejšiu slovnú zásobu, s ktorou sa môžete stretnúť v portugalskej či brazílskej dennej tlači alebo v bežnej konverzácii, vrátane vulgarizmov. Spestrením sú výrazy africkej portugalčiny (predovšetkým mozambickej a angolskej). Na svoje si prídu aj priaznivci športu a gastronómie.

Slovník reflektuje nové pravidlá portugalčiny, ktoré vstúpili do platnosti 1.1.2010. Ortografický systém prešiel vďaka Dohode o spoločnom pravopise pomerne značnými zmenami, ktoré vedú k postupnému celosvetovému zjednoteniu tohto jazyka. Naša publikácia je v súlade s touto dohodou, pre prípad potreby však uvádza aj ďalšie pravopisné varianty daných slov. Nechýbajú ani príklady z každodenného jazyka či európska výslovnosť uvedená v zátvorke za heslom

Špecifikom sú i najčastejšie sa vyskytujúce tvary nepravidelných slovies, ktorých prehľad nájdete aj v závere tejto publikácie. Objavujú sa taktiež najčastejšie používané skratky. Slovník spestrujú poznámky v rámčekoch, ktoré upozorňujú napr. na rôzne gramatické javy a ďalšie jazykové zaujímavosti.

Všetky heslá a ustálené slovné spojenia sú doplnené o predložkové väzby a upresňujúce zátvorky, ktoré majú za úlohu docieliť maximálnu jednoznačnosť a výstižnosť prekladu. Tieto doplnkové informácie Vám pomôžu nájsť správny význam a najvhodnejší preklad rýchlo a jednoducho. Predložkové väzby Vám pritom napovedia, ako dané slovo alebo slovné spojenie správne použiť vo vete. Podrobný prehľad portugalskej gramatiky spolu s ilustračnými príkladmi Vám umožní rýchlo si osvojiť základy jazyka a zásady jeho používania.

Veríme, že náš slovník bude Vašim užitočným spoločníkom pri štúdiu jazyka.

  • Vydavateľstvo: Lingea
  • Rok vydania: 2013
  • Jazyk: Anglický jazyk
  • ISBN: 9788081450365

Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.