• Anglický jazyk

Šikovný slovník maďarsko-slovenský slovensko-maďarský

Autor: LINGEA

 
 
 Dostáva sa vám do rúk úplne nový slovník určený hlavne začínajúcim a stredne pokročilým žiakom a študentom, ktorí ho ocenia nielen v škole,... Viac o knihe

1 kus skladom v predajni Posielame obratom

8.42 €

bežná cena: 9.90 €

O knihe

 
 
 Dostáva sa vám do rúk úplne nový slovník určený hlavne začínajúcim a stredne pokročilým žiakom a študentom, ktorí ho ocenia nielen v škole, ale aj pri domácej príprave alebo na jazykovom kurze.

Heslá, významy a preklady sú starostlivo vybrané tak, aby tu študenti našli bežne používané slová a slovné zvraty zo spisovného aj hovorového jazyka.

Pri tvorbe tohto titulu sme vychádzali z maďarských výkladových slovníkov (Magyar értelmezo kéziszotár a i.) a z vlastného aktuálneho slovníka slovenčiny.

Dôraz sa kladie na prehľadnosť, zrozumiteľnosť a užitočné doplňujúce informácie potrebné pri štúdiu jazyka. Nechýbajú ani praktické príklady prevzaté z bežného jazyka, ktoré vám uľahčia zapamätanie si slovnej zásoby a aktívnu komunikáciu.

Na docielenie maximálnej jednoznačnosti významov a výstižnosti prekladov sú všetky heslá a ustálené slovné spojenia doplnené predložkovými väzbami a spresňujúcimi zátvorkami. Tieto doplnkové informácie vám pomôžu rýchlo a jednoducho nájsť správny význam a vybrať najvhodnejší preklad. Predložkové väzby a príklady vám ukážu, ako slovo alebo slovné spojenie správne použiť vo vete.

Podrobný prehľad maďarskej gramatiky spolu s ilustračnými príkladmi vám umožní rýchle osvojenie si základov jazyka a zásady jeho používania.

Užitočnou pomôckou pre študentov budú nepochybne praktické poznámky o použití maďarských slov.

Určite oceníte aj konverzačnú prílohu s množstvom tém vhodných na prípravu na hodiny či maturitu. Pomôže vám tiež pri osvojovaní slovnej zásoby a aktívneho prekladania. Množstvo tém môžete využiť aj pri bežnej konverzácii a v komunikácii s cudzincami – napr. Pozdravy a oslovenia, Zoznámenie, Pozvanie a návšteva, Cas, Telefonovanie, Rodina, Bývanie, Zdravie ap.

Veríme, že vám šikovný slovník bude užitočným pomocníkom pri štúdiu jazyka.

    Obsah slovníka
    672 strán
    34 000 hesiel
    5 000 príkladov, idiómov a fráz
    66 000 prekladov
    75 strán konverzačných okruhov vhodných na školskú výučbu
    350 študijných poznámok

    Hlavné vlastnosti
    Starostlivo vybraná aktuálna slovná zásoba
    Prehľad gramatiky s príkladmi
    Dvojfarebná tlač pre lepšiu prehľadnosť hesiel

  • Vydavateľstvo: Lingea
  • Rok vydania: 2013
  • Jazyk: Anglický jazyk
  • ISBN: 9788081451287

Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.